Jaki wpływ na nasz seks ma króliczek Playboya? 0
Jaki wpływ na nasz seks ma króliczek Playboya?

 

 

Na pewno kojarzysz pacyfkę, ying i yang czy logo Rolling Stonesów. To jedne z najbardziej znanych symboli popkultury. A czy znasz króliczka? Z pewnością.

Króliczek. Symbol znany niemal wszystkim za sprawą ukazującego się w 40 krajach magazynu Playboy. Komu zawdzięczamy to, że króliczek stał się symbolem seksu? Artyście (Art Paul), który przed wydaniem drugiego numeru Playboya, stworzył pismu logo. Króliczka właśnie. Kto by pomyślał, że rysunek stworzony w pół godziny stanie się po 1954 r. symbolem seksu?

Króliczek kiedyś, a tym bardziej po wpleceniu go w Plaboya, jednego z najpopularniejszych czasopism na świecie, także i dziś kojarzy się z seksem. Dlaczego? Króliki i zające są niezwykle płodnymi zwierzętami. Do tego dochodzi kolejna cecha – ich bierność za dnia, a czuwanie w nocy i symbol gotowy. Stąd skojarzenia z płodnością, siłami witalnymi, odrodzeniem. Króliczek stał się symbolem Playboya nie tylko przez swoje związki z seksualnością, ale też przez rozbrykany, zabawny charakter. Hugh Hefner, twórca Playboya, właśnie takie seksowne, żywe, zabawne dziewczyny z sąsiedztwa, a nie niedostępne, wyrafinowane femme fatale, chciał widzieć w regularnym plebiscycie Playmate of the month/year – Playboy otoczony był tzw. króliczkami Playboya. Niektórych z nich – Marilyn Monroe, Carmen Electra czy Pamela Anderson – nie trzeba przedstawiać. Dlatego odpowiadało mu logo zaprojektowane przez Paula. Bonusem logo była umieszczona na szyi króliczka muszka i czarny kolor – one miały łączyć rozbrykanie, młodość, witalnośc z luksusem i elegancją.

biały królik w rękach dziewczyny
Photo by William Daigneault on Unsplash.

Playboy zapoczątkował prawdziwą manię króliczka. Oprócz czasopisma logo Playboya pojawia się na wielu gadżetach, które cały czas przynoszą amerykańskiej firmie krocie. Królik jest obecny nie tylko we wpływach Playboya, ale – dzięki niemu – rozlał się na całą sferę seksualności, nie tylko Ameryki. Przebranie królika (pełne lub tylko maska z uszami), filmy, gry erotyczne, a nawet wibratory w kształcie króliczka. Strój króliczka powstał w 1960 r. dla kobiet obsługujących pierwszy klub Playboya. I.. tak już pozostało. To zwierzątko jest też obecne w pieszczotliwych określeniach kochanków. Króliczkiem jest dla nas ktoś wyjątkowo miły, również w dotyku, przymilający i zalecający się. To wszystko owoce tego jak Playboy tchnął w symbol królika nowe, popkulturowe życie. Króliczka odnajdziemy też w spisie pozycji seksualnych. Jak widać stykamy się z nim na każdym kroku.

A jak Ty bawisz się tym symbolem?

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl