Wibrator - jedno słowo, wiele znaczeń 0
Wibrator - jedno słowo, wiele znaczeń

Mówiąc wibrator, mamy przed oczami wibrujący gadżet o fallicznym kształcie, przeznaczony do penetracji pochwy, jednak o ile pierwsze wibratory właśnie tak wyglądały i do tego służyły, te dzisiejsze można podzielić według przeznaczenia, zakresu funkcji, tworzywa, z jakiego są wykonane i innych właściwości. Obecnie na rynku znajdziemy kilka rodzajów wibratorów, przeznaczonych zarówno do używania solo, jak i w parach, kiedy nie jesteśmy zorientowani w temacie, możemy mieć wiele problemów, z zakupem takiej zabawki. Każdy model jest inny i służy do czego innego, w tekście poniżej wyszczególniliśmy różne rodzaje wibratorów, opisaliśmy ich funkcje i wszystkie informacje, które na temat tego typu gadżetów musicie wiedzieć, tak, aby ułatwić wam określenie, czego w zasadzie potrzebujecie i zakup tego najlepszego dla was urządzenia.

Rodzaje wibratorów

W sprzedaży jest kilka rodzajów wibratorów, a i każdy rodzaj różni się dostępnymi modelami, poniżej opisaliśmy każdy z nich, tak abyście po przeczytaniu tego poradnika wiedziały co, w sekretnym świecie wibratorów piszczy, a raczej wibruje:

Klasyczny wibrator dopochwowy – ma kształt zbliżony mniej lub bardziej do penisa i jest przeznaczony do penetracji pochwy, wykonany może być z jelly, cyberskóry, metalu, szkła, plastiku, lateksu, silikonu i innych oraz posiadać gładką, prążkowaną, lub wyposażoną w wypustki powierzchnię. Wibratory mogą mieć różny rozmiar od niewielkich po te XXL, zarówno pod względem długości, jak i średnicy. Wibratory mogą być zasilane sieciowo, na akumulator lub bateryjnie, mogą być też wodoodporne, dzięki czemu, pozwalają cieszyć się chwilami przyjemności w zaciszu łazienki. Takie gadżety mogą mieć różny zakres wibracji, od delikatnych, po bardzo silne, niektóre z nich wyposażone są w funkcję up&down (pulsatory), czyli możliwość poruszania się w górę i w dół, imitującą ruchy frakcyjne, a ich wybór jest zależny od tego, jaki rodzaj stymulacji preferujecie.

Wibrator analny – jak nazwa wskazuje, jest przeznaczony do penetracji odbytu, większość tego typu urządzeń ma kształt falliczny, jednak często nieco mniejszy rozmiar od wibratorów dopochwowych, jednak nie jest to regułą. Wibratory analne, mogą być wykonane z różnych materiałów, takich samych jak wymieniłam wyżej, w przypadku wibratorów do stymulacji pochwy. Gadżety tego typu mogą mieć wygięty kształt, tak, by lepiej dopasować się do kształtu odbytnicy, czasami są zakończone uchwytem, który ułatwia korzystanie z nich.

Wibrator łechtaczkowy – czyli gadżet do stymulacji łechtaczki, może mieć różny kształt, od jajka, małego fallusa, aż po fantazyjne motylki, króliczki, czy bałwanki. Wibratory łechtaczkowe mają bardzo różny zakres funkcji, zależny od modelu, mogą wibrować, pulsować, czy posiadać funkcję rotacji, która imituje pieszczoty oralne. Wibratory łechtaczkowe są najczęściej wykonane z cyberskóry, jelly, lateksu, silikonu, żelu, rzadziej z plastiku lub metalu, mogą być wyposażone w przewodowego lub bezprzewodowego pilota. Popularne są wibratory ze specjalnymi paskami lub takie wbudowane w majtki, które umożliwiają, pozostanie wibratora na miejscu, bez konieczności trzymania go rękami, dzięki czemu te są wolne. Akcesoria te mają w zależności od modelu różne rodzaje i moc wibracji, które można dowolnie wybrać, w zależności od preferencji.

Wibratory podwójne – czyli takie, wyposażone w dwie końcówki, odpowiednio przeznaczone do penetracji pochwy i odbytu, to prawdziwa gratka, dla tych, którzy lubią maksymalną przyjemność. Wibratory takie mogą być wyposażone w jeden silniczek, który generuje wibracje do obydwu końcówek, lub dwa osobne, które są niezależnymi od siebie stymulatorami, co zapewnia szerszą gamę doznań, te drugie są tzw. wibratorami dwufazowymi. Wibratory takie mają na ogół uniwersalny rozmiar, dopasowany do anatomii kobiecego ciała, są wykonane z różnych tworzyw, i kupując go, możecie wybrać taki zakres wibracji, jaki najlepiej spełni wasze oczekiwania.

Wibratory punktu G – od tradycyjnych wibratorów do stymulacji pochwy różnią się tylko kształtem, który jest tak opracowany, aby podrażniać punkt G. Gadżety te, są wykonane z miękkich tworzyw, najczęściej silikonu, lateksu, jelly lub cyberskóry, ich kształt i działanie jest tak dopasowane, aby wibracje koncentrowały się na miejscu, które pobudza punkt G, tak aby to tam potęgowała się rozkosz. Akcesoria te mają różne funkcje, są wykonane z takich samych materiałów jak klasyczne wibratory i posiadają takie same, różniące się między sobą funkcje, często są też wodoodporne.

Wibratory króliczki – pod nazwą tą kierują się wszystkie wibratory do stymulacji pochwy wyposażone w dodatkową, znacznie krótszą końcówkę, przeznaczoną do pobudzania łechtaczki, kształtem przypominają nieco właśnie królicze uszy. Wibratory te pobudzają dwa najbardziej czułe na dotyk miejsca na kobiecym ciele, przez co są bardzo lubiane prze kobiety, według badań są najczęściej kupowanymi wibratorami w Polsce. Króliczki produkuje się z jelly, cyberskóry i silikonu, dzięki temu są miękkie i niezwykle przyjemne w dotyku, kształt drugiej końcówki, został tak opatentowany, aby maksymalnie dopasować się do łechtaczki. Wibratory te mogą być jednofazowe (wyposażone w jeden silnik) lub dwufazowe (posiadające dwa niezależne silniki), mogą być zasilane bateryjnie lub an akumulatorki, czasami są też wyposażone w pilota, ułatwiającego korzystanie z zabawki.

Wibratory dla par – to wibratory o specjalnym kształcie, przypominającym literę U, jedna jego końcówka, mniejsza, jest umieszczana w pochwie, pobudzając obszar punktu G, druga przylega do łechtaczki, stymulując ją. Wibratory te nie wymagają trzymania ich, niezależnie od tego, w jakiej pozycji uprawiamy seks, dzięki czemu jeszcze bardziej potęgują doznania, sprawiając przyjemność zarówno kobiecie, jak i jej partnerowi. Gadżety te są wykonane z miękkiego, hipoalergicznego silikonu, są też giętkie, przez co dopasowują się do różnych kształtów ciała. Końcówka umieszczana wewnątrz kobiecego ciała jest płaska, tak by bez problemu mężczyzna mógł penetrować kobietę.

Miniwibratory – czyli małe wibratory, których rozmiar nie przekracza kilku centymetrów, są najczęściej przeznaczone do stymulacji łechtaczki, ale mogą być też wykorzystywane jako masażery np. do pobudzania piersi, czy ud. Nie powinno się ich używać wewnętrznie, gdyż mały rozmiar, może przyczynić się, do tego, że wibrator zostanie w pochwie i nie będziemy mogły go wyjąć. Wibratory te są zasilane na baterie lub ładowane przez USB, ich największą zaletą, jest to, że mają fajne kształty, które niczym nie wskazują na to, do czego te małe przedmiociki służą, mieszczą się w kieszeni spodni i małej torebce i można bez obaw zabrać je wszędzie ze sobą.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl