Zabawki analne 0
Zabawki analne

Jak wiele z was zdążyło zauważyć pieszczoty odbytu i jego okolic mogą dostarczyć wyjątkowo przyjemnych doznań. Mogą być stosowane jako stymulacja sama w sobie lub jako dodatek do tradycyjnego seksu i możemy do nich użyć palców albo bardziej wyrafinowanych i wielofunkcyjnych zabawek analnych. Ich wybór jest szeroki i zaspokoi nawet najbardziej wysublimowane gusta.

Zarówno sam odbyt, jak i jego najbliższe otoczenie to miejsca, gdzie znajduje się bardzo wiele zakończeń nerwowych, przez co są niezwykle czułe na dotyk. Pieszczoty okolic odbytu mogą być bardzo przyjemne, a nawet prowadzić do przeżycia orgazmu analnego, którego mogą doświadczyć zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Rynek zabawek analnych jest bardzo szeroki, znajdziemy produkty, które z pewnością doskonale się sprawdzą przy zaspokajaniu różnych potrzeb i zachcianek. Sklep erotyczny Loveplace.pl oferuje kulki i koraliki do penetracji odbytu, korki analne i plugi, masażery oraz wibratory, zatem jest w czym wybierać. Czym się charakteryzują wszystkie te produkty? Zapraszamy do przewodnika poniżej.

Kulki i koralki analne - są nazywane też kulkami tajskimi, ponieważ zostały wymyślone na dalekim wschodzie. Są to gadżety erotyczne złożone z kilku połączonych ze sobą kulek, które wprowadza się do odbytu, i wyjmuje szybkim ruchem podczas orgazmu. Kulki podrażniając wrażliwe ścianki odbytu, podczas wyciągania, potęgują orgazm. Kulki mogą mieć różną długość i średnice, LovePlace.pl oferuje koraliki złożone z 5 lub 9 elementów, zatem można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Kiedy kulki są krótsze, ich średnica jest na ogółem większa, analogicznie, dłuższe koraliki, mają mniejszą średnicę. Większość modeli jest wyposażone w pierścień na końcu, który ułatwia wyjęcie zabawki, kiedy ta nie jest już potrzebna. Koraliki analne mogą być wykonane z plastiku, jednak najczęściej wykonuje się je z silikonu lub ABS, które są w pełni bezpieczne dla organizmu i nie powodują reakcji alergicznej.

Korki analne i plugi – są najczęściej kupowanymi gadżetami do stymulacji analnej. Większość korków analnych ma charakterystyczny kształt, wąski na początku i rozszerzający się ku końcowi, sama końcówka jest odpowiednio spłaszczona, tak by uniemożliwić całkowite włożenie korka do odbytu. Taki kształt ułatwia również włożenie zabawki do odbytu, tak, by było to, jak najbardziej komfortowe. Znajdziemy jednak korki, które są szersze na początku i węższe na końcu, zakończone pierścieniem, lub płaskim uchwytem oraz modele o wygiętym kształcie, które optymalnie dopasowują się do anatomii odbytu. W sklepie LovePlace.pl znajdziemy plugi wyposażone w przysawkę, która uniemożliwia przesuwanie się gadżetu i sprawia, że używanie go jest jeszcze wygodniejsze. Korki analne mogą posiadać rozmaite funkcje, takie jak wibracje, pulsacja, czy eskalacja, która stopniuje doznania. Zabawki te dostarczają jeszcze więcej frajdy i przyjemności niż klasyczne akcesoria. Wibrujące lub pulsujące korki mogą mieć jedną, lub kilka prędkości wibracji, uruchamia się je za pomocą przycisku znajdującego się na gadżecie lub bezprzewodowego pilota. Zabawki te mogą mieć gładką, niekiedy ozdobioną różnymi wypukłościami powierzchnię. Są wykonane z silikonu lub ABS, tworzyw nieposiadających flatanów i są bezpieczne w stosowaniu, nawet w przypadku osób o wrażliwej skórze. Plugi analne, mogą mieć różną wielkość, znajdziemy mniejsze i większe, dłuższe i krótsze, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla jego zachcianek.

Masażery analne - te akcesoria są tworzone z myślą o mężczyznach i tak wyprofilowane, by mogły pobudzać tzw. męski punkt G, czyli prostatę. Masaż prostaty jest działaniem prozdrowotnym, ma za zadanie lepsze ukrwienie tego gruczołu i wspomaganie jego pracy, lekarze zalecają praktykowanie go każdemu mężczyźnie, przynajmniej raz na jakiś czas. Poza pozytywnym wpływem na zdrowie masaż prostaty może też być bardzo przyjemny i dostarczyć niesamowitych doznań. Masażery analne mogą mieć różne kształty, niektóre z nich są wyposażone w specjalną końcówkę, która masuje również krocze, dając jeszcze więcej rozkoszy. W sklepie LovePlace.pl znajdziecie masażer analny marki Nexus, którego dodatkowa końcówka ma wbudowaną, obrotową kulkę, zapewniającą nowy rodzaj bodźców. Większość tego typu gadżetów ma specjalny uchwyt, który ułatwia stosowanie go samemu, jednakowoż można używać tego typu akcesoriów również w parach. Znajdziemy masażery z funkcją wibracji, sterowane na pilota, lub przycisku, znajdującego się na gadżecie. Masażery analne mogą mieć powierzchnię gładką, prążkowaną, lub wyposażoną różnokształtne wypustki. Gadżety te produkuje się z ABS i silikonu, które są miękkie i przyjemne w dotyku, oraz bezpieczne w stosowaniu.

Wibratory - odbyt można stymulować również za pomocą wibratorów, znajdziemy modele podwójne, specjalne przeznaczone do podwójnej penetracji oraz zwykłe gadżety, których można używać analnie. Wibratory, których używamy do stymulacji odbytu, są na ogół krótsze i cieńsze, jednak nie zawsze tak jest, większy wibrator zapewnia lepsze wypełnienie i tym samym silniejsze doznania. Większość wibratorów ma szeroki zakres funkcji, który umożliwia serwowanie sobie doznań o różnym nasileniu. Często do stymulacji analnej wybierane są miniwibratory, ze względu na swój mały kształt, warto jednak pamiętać, aby podczas zabaw nim nie włożyć całego wibratora do odbytu, ponieważ o ile w waginie nic nie zginie, to w anusie już nie koniecznie.

Zabawki analne – jak stosować
Stosując zabawki analne, niezależnie czy używamy koralików, korków czy masażerów zawsze należy używać lubrykantu. Anus nie ma właściwości lubrykacyjnych i jego penetracja bez nawilżaczy nie dość, że może być mało komfortowa, to może doprowadzić do podrażnień tej części ciała. Najbezpieczniejsze dla wszystkich gadżetów są lubrykanty na bazie wody, te zawierające silikon, czy oleje mogą powodować zniszczenie ich powierzchni, nierzadko wywołują też reakcje alergiczne.

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z gadżetami analnymi, nie należy się śpieszyć. Odbyt nie jest przyzwyczajony do penetracji i kiedy ta nastąpi zbyt szybko, przykre doznania mogą zrazić nas do tego typu zabaw w przyszłości. Podczas pierwszej penetracji należy wsuwać gadżet stopniowo i delikatnie, tak by mięśnie same się rozluźniły. Na początek warto wybrać jakiś nieduży gadżet, np. korek analny lub mały wibrator, z czasem, jak nabierzemy wprawy, a odbyt przyzwyczai się do penetracji, możemy zwiększać gabaryt zabawek.

Odbyt kobiet i mężczyzn jest tak samo zbudowany, zatem zasady zabaw w okolicy anusa i w nim samym są w przypadku obu płci, takie same, przede wszystkim lubrykacja i trochę wyczucia.

Jak wybrać zabawkę analną?
Wybór gadżetów analnych jest uzależniony od gustów i potrzeb, kiedy chcemy używać ich razem z partnerem, najlepsze mogą okazać się kulki analne oraz korki, ponieważ je najwygodniej stosuje się przy klasycznym seksie i zapewniają dodatkowe doznania. Kiedy chcemy korzystać z takich gadżetów sami, lepszy będzie wibrator lub masażer. Fani seksu analnego z pewnością sięgną pod duże zabawki, które zapewniają maksymalne wypełnienie i niesamowicie pobudzają wrażliwy odbyt. Ci z was, którzy dopiero nieśmiało zerkają w okolice tylnych rejonów, ciekawi, jak to jest prędzej zdecydują się na nieduży wibrator lub plug. Z pewnością na początku wystarczy wam zwykły gadżet, bez żadnych dodatkowych funkcji, a z czasem możecie się zaopatrzyć w jego bardziej zaawansowaną wersję, wyposażoną w wibracje. Kiedy jednak nie jesteście do końca zdecydowani, czego tak naprawdę chcecie, możecie sięgnąć po wibrujące gadżety, ponieważ zawsze możecie tej funkcji nie włączać, jednak mieć świadomość, że taka jest do waszej dyspozycji.

Higiena
Jak wiadomo w anusie może czaić się wiele bakterii, dlatego zawsze po skończeniu zabaw, wszystkie gadżety, których używaliście do penetracji analnej, powinniście dokładnie umyć oraz wypłukać w ciepłej wodzie. Dla szczególnie uczulonych na punkcie sterylności pozostaje, wyparzenie akcesoriów, tylko zanim się tego podejmiecie, sprawdźcie, czy wasze zabawki są wodoodporne.
Używając wibratorów, pamiętajcie, że o ile stosowanie ich najpierw dopochwowo, a potem do odbytu wchodzi w grę, to odwrotna kolejność zupełnie nie. Bakterie przeniesione z odbytu do pochwy mogą powodować stany zapalne i infekcje. Jednego gadżetu do penetracji różnych miejsc możecie używać z kondomami, za każdym razem je zmieniając.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl